Dzien Komiksu

Mój komiks
0 0 votes
Article Rating

Czy wiecie, że 28 sierpnia jest Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów? Pomysłodawcy tego święta postanowili utworzyć wydarzenie, które będzie przypominać postronnym, że komiksy to pełnowartościowe książki, doceniane przez krytyków literatury i sztuki.
W jaki sposób można przyłączyć się do wydarzenia? Możemy spędzić godzinę lub dwie tego dnia na czytaniu komiksu w miejscu publicznym: w autobusie, w kawiarni, na ławce w parku, na schodach wejściowych do biblioteki…
Albo możemy razem z dziećmi stworzyć swój własny komiks i podzielić się swoim dziełom sztuki w mediach społecznościowych. W ten sposób możemy przyłączyć się do popularyzacji komiksu, dodatkowo wspaniałe spędzić czas razem z dzieckiem 👌.
„Zrób swój komiks”- to interaktywna propozycja dla wszystkich tych, którzy kochają rysować i tworzyć własne opowieści. To zabawa, która przede wszystkim rozwija kreatywność i daje możliwość dzieciom wyrażania ich emocji w postaci rysowania ich świata, który mają w wyobraźni i dopisywania do tego dialogów. Właśnie takie prace pozwalają jeszcze lepiej wyrażać to, co czują i o czym myślą.

Instrukcja krok po kroku, jak ogarnąć stworzenie własnego komiksu:

A teraz najfajniejsza część pracy: tworzenie własnych opowieści 😉.
Mamy dla was dwie opcje:
Pierwsza – drukujecie gotowy szablon bez głównego bohatera i cały komiks wymyślacie sami:

Druga opcja – wybieracie i wydrukujecie jeden z szablonów z gotową sytuacją i wymyślacie co mogłoby się stać dalej z głównym bohaterem. Mam do dyspozycji 13 gotowych szablonów z gotowymi sytuacjami, każdy z Was z pewnością znajdzie coś dla siebie 😉:

Dzieło sztuki mojej córki 🥰:

 

Chętnie popatrze i na pracy waszych dzieciaków, proszę śmiało dzielić się swoimi zdjęciami w komentarzach 😉.

Plik do Druku:


Ten materiał jest również dostępny w moim sklepie na Etsy: Komiks dla Dzieci
Udanej zabawy 😉

0 0 votes
Article Rating
Udostepni

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x